Uczniowie Dziewiątki w finale międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Gdyni

28 stycznia w Muzeum Miasta Gdyni odbył się finał międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Gdyni, będącego częścią projektu edukacyjnego: Gdynia, moje miasto –  okno na świat. Wzięło w nim udział 12 dwuosobowych zespołów z  siedmiu gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy wybierali pięć z dziesięciu kategorii pytań i odpowiadali pisemnie na zestawy pytań o różnym stopniu trudności.

Odpowiedź na pytania z wybranych   kategorii  - Historia Gdyni; Film: o Gdyni, z Gdynią w tle; Topografia Gdyni; Zabytki; Przyroda; Pomniki; Ludzie; Samorząd; Gdynia w Unii; Patroni gdyńskich ulic - wymagała znacznej wiedzy o naszym mieście.

Jury konkursu tworzyli: przewodniczący p. Dariusz Małaszycki- pracownik Działu historycznego Muzeum Miasta Gdyni, p. Alicja Kostuch – nauczycielka historii w VLO oraz p. Maciej Meller – nauczyciel historii w Zespole Szkół Katolickich.

I miejsce przypadło w udziale uczniom XIV  LO

II miejsce zajęli uczniowie IX LO

Mateusz Kolera z kl. IIb i Piotr Weissgerber z kl. Ib  -  Gratulacje

III miejsce zajęli uczniowie VI LO

Dziękuję uczniom za zaangażowanie i sumienny udział w przygotowaniach do konkursu.

Barbara Buller

Logo1