Sukces uczniów IX Liceum związany z nauką informatyki i udziałem w ogólnopolskim programie IT Szkoła

Projekt „IT Szkoła” to internetowy, otwarty program wspomagający naukę teorii i zastosowań informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Uczestnicy wykonują wiele zadań w czasie całego roku szkolnego. Prowadzony co miesiąc ranking wyłania, w jakich szkołach uczniowie przodują w wykonywaniu prac. W poprzednim roku szkolnym w programie współzawodniczyło 78500 uczniów z 520 szkół: liceów i techników.

IX Liceum odniosło sukces w rankingu szkół już kolejny rok z rzędu:
w roku 2014/2015 zajęliśmy 2. miejsce w Polsce.

Podsumowanie projektu i wręczenie nagród odbyło się na inauguracji nowego roku akademickiego w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Nasza szkoła otrzymała puchar za zajęcie 2. miejsca w Polsce i dyplom za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim.
Archiwum rankingu IT Szkoła 2014/2015

Przypominamy osiągnięcia IX Liceum w rankingu szkół w poprzednich latach:
- w roku 2013/2014 zajęliśmy 3. miejsce w Polsce

- w roku 2012/2013 zajęliśmy 1. miejsce w województwie pomorskim.
Nauczyciele informatyki prowadzący program: Wiesław Niemociński i Mirosław Wójtowicz.

Zdjęcia i nagranie z gali wręczenia nagród w rankingu IT Szkoła 2014/2015 oraz inauguracji roku akademickiego w WWSI

Władze Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki współpracę ze szkołami średnimi traktują poważnie. Dlatego wręczenie nagród ogólnopolskiego rankingu IT-Szkoła odbywa się podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z odbioru nagród:
- zdjęcie wspólne przedstawicieli odbierających nagrody dla swoich szkół
- Wiesław Niemociński odbiera nagrodę z rąk Prezydenta WWSI Andrzeja Żyławskiego
- zdobyte nagrody:

- plakietka okolicznościowa za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim