Jasełka "Dziewiątki" wśród najlepszych

7 stycznia w kinoteatrze Grom w Gdyni Oksywie odbyły się eliminacje XVI Gdyńskiego Przeglądu Jasełek, w których wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły, przygotowująca szkolne jasełka pod kierunkiem pani Olgi Malickiej-Kowalczyk.

Uczniowie: Julia Falkowska, Natalia Faszcza, Jan Gałkowski, Marta Kamyszek, Agata Kolatowska, Piotr Lehmann, Dawid Mroszczyk, Klaudia Smolak, Dajana Szlage, Barbara Rychert, Alan Wittbrodt (klasa Ia), Damian Gnyp, Robert Pustoła, Kacper Sędor i Małgorzata Wiese (klasa Ic), Paweł Mielniczuk, Krystian Myszka (pomoc techniczna) oraz Kamila Szydlik (akompaniament) z klasy IIc, którzy pokazali wcześniej konkursowe przedstawienie na spotkaniu opłatkowym Związku Sybiraków oraz w szkole – uczniom i pracownikom IX LO, zajęli w przeglądzie III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Jury doceniło zaangażowanie wszystkich aktorów, ruch sceniczny oraz wykonanie kolęd, zwłaszcza a capella. 10 stycznia w Teatrze Miejskim wiceprezydent Gdyni, pan Bartosz Bartoszewicz wręczył laureatom dyplomy i nagrody. Nagrodę indywidualną otrzymał uczeń klasy Ia – Alan Wittbrodt.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Olga Malicka - Kowalczyk