Sukcesy uczniów IX LO w Drużynowych Mistrzostwach Gdyni w pływaniu

17 lutego 2017 roku na pływalni ZS nr 7 w Gdyni odbyły się drużynowe mistrzostwa gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały ośmioosobowe zespoły dziewcząt i chłopców. W wyścigach indywidualnych nasi pływacy wywalczyli aż 7 medali.    Mikołaj Misztal- kl. 1b zajął 1 miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Julia Włodarczyk- kl. 3a zajęła 2 miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Również 2. miejsca wywalczyli: Mateusz Nowy- kl. 2b w wyścigu na 50 m stylem motylkowym i Kacper Polkowski- kl. 2c na 50 m stylem klasycznym. Na trzecim miejscu swoje konkurencje ukończyli- Joanna Szemberska kl. 3a- 50 m stylem grzbietowym, Maciej Zera- kl. 2c w tym samym stylu oraz Dorian Poziemski- kl. 2e- na 100 m stylem klasycznym.

W bardzo widowiskowych wyścigach sztafet 8 x 50 m stylem dowolnym, drużyna chłopców zajęła 4 miejsce, a drużyna dziewcząt 5 miejsce.

Gratulujemy sukcesów wszystkim medalistom, a uczniom tworzącym reprezentację dziękujemy za ambitną postawę i zaangażowanie.

opiekun  Marcin Góralski

Logo1