Wyniki I etapu konkursu "Deutsch-Land- Nachbarland"

Dnia 24.04.2018 dość liczna delegacja uczniów IX LO (12 osób) wzięła udział w XIV edycji konkursu wiedzy o Niemczech "Deutsch-Land-Nachbarland", organizowanego przez Centrum Herdera UG. Konkurencja była ogromna. Na UG stawiło się ponad 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami z zakresu polityki, gospodarki, kultury, oświaty i nauki oraz historii Niemiec. Na stronie internetowej Centrum Herdera ukazała się lista 50 uczniów, którzy przeszli do II etapu konkursu. Znalazło się wśród nich sześcioro uczniów z naszej szkoły:

  1. Kuberacki Jakub
  2. Kwaśnik Daniel
  3. Lewandowska Paulina
  4. Pierzga Kamila
  5. Raczyński Kamil
  6. Wereszczyński Filip

W imieniu germanistek naszej szkoły chciałabym złożyć Wam serdeczne gratulacje (tym bardziej, że oprócz Was do kolejnego etapu z pozostałych szkół gdyńskich zakwalifikowały się tylko 3 osoby) i życzyć Wam powodzenia 8 czerwca, kiedy to odbędą się II etap i finał konkursu. Będziemy trzymać za Was kciuki !

Edyta Delekta

 

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza