INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Miło mi poinformować, że dnia 18 marca 2014 uczniowie:
- Patrycja Kałęka
- Aneta Mirkiewicz
- Mateusz Furtak
- Jeremi Rychalski
- Daniel Wojewski
awansowali do II etapu - półfinału regionalnego XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "Pokaż nam język" dla szkół ponadgimnazjalnych.

I etap konkursu odbył się w dniach 5-13 marca. Przystąpiło do niego 68 uczniów naszej szkoły. Kolejny etap odbędzie się 28 marca br. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Gratulacje! Powodzenia w kolejnym etapie!
Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie życząc sukcesu w kolejnej edycji "Pokaż nam język"

Inga Ziółkowska - Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursu

Organizatorem konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe w Polsce, które gwarantują zwycięzcom etapu ogólnopolskiego indeksy z opłaconym czesnym za I rok studiów oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Liczni sponsorzy, patroni merytoryczni, honorowi i medialni potwierdzają zasadność wielkiej popularności tego konkursu wśród polskich szkół ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku wzięło udział ponad 600 szkół.