INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

3 kwietnia 2014 r., w ramach ogólnopolskiego projektu pt. „Dzień Przedsiębiorczości”, w którym uczestniczymy, dwóch uczniów naszej szkoły: Adam Labuhn (IC) i Adrian Segin (ID), odbyli praktyki w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku „Asystent polityczny wicewojewody”. Jak mówią, był to dla nich niezwykły dzień - „Nigdy wcześniej nie myśleliśmy, że praca na takim stanowisku może być tak bardzo ciekawa i różnorodna, praktyka ta była dla nas...

ogromnym pozytywnym przeżyciem i niezwykle cennym doświadczeniem.”

Nasi uczniowie przez kilka godzin asystowali panu Wojewodzie, zostali oprowadzeni po całym urzędzie, zobaczyli ciekawe i ogólnie niedostępne miejsca (odwiedzili m.in. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, salę wideo-konferencyjną, sale konferencyjne i obrad). Jednak największą i chyba najbardziej cenną dla nich niespodzianką (co sami potwierdzają), było spotkanie z grupą studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi, w którym asystowali Wicewojewodzie Pomorskiemu p. Michałowi Owczarczakowi. Adam i Adrian podsumowują to następująco - „Dzień ten zapamiętamy na zawsze, a spotkania, przeżycia i doświadczenia wynikające z tych praktyk będą owocowały przez całe nasze życie.”

Dziękujemy bardzo Wicewojewodzie Pomorskiemu Panu Michałowi Owczarczakowi za możliwość odbycia niniejszych praktyk przez naszych uczniów.