INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Dzisiaj  23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich,

doroczne święto organizowane przez UNESCO  od 1995 roku

w celu popularyzowania czytelnictwa.

Wszystkich, którzy kochają książki,

a także tych, którzy dopiero zamierzają się z nimi zaprzyjaźnić,

zapraszamy na szkolne obchody

Proponujemy:

w sali lustrzanejw godzinach 9.00 - 10.30

Prezentacje multimedialne : Książki przeklęte, Książki zakazane; Gdynia literacka; Czytaj zdrów! Wpływ czytania na mózg: Czego Jaś nie przeczyta, tego Jan nie doświadczy- Sens czytania, Skandale literackie

Etiuda filmowa  „Orfeusz, Eurydyka, Hermes”  według poematu

R. M.  Rilkego pod tym samym tytułem.

Rap czytających – „Bogurodzica”

Reklamy społeczne, propagujące czytanie /filmy/

Finał konkursu fotograficznego „ Radość czytania” – prezentacja prac

w bibliotece  - cały dzień:

Słuchaj wierszy, czyli poezja śpiewana w bibliotece.

Przez cały dzień będzie można posłuchać nagrań wierszy Herberta,  Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Tuwima, Gałczyńskiego, Stachury i innych w interpretacji Przemysława Gintrowskiego, Grzegorza Turnaua, Ewy Demarczyk, Starego Dobrego Małżeństwa. Zapraszamy.

Wystawa najciekawszych okładek i ilustracji lektur   w holu   przed   biblioteką.

Akcja „Uwolnij książkę - Wymień się książką ”– przynieś własną przeczytaną, zabierz nieznaną ...

w sali 37     w godzinach 9-10.30

Spotkanie z Ewą Kosik - wydawczynią książki        „Miasto z widokiem”- komiksowych  historii o Gdyni

Czym jest komiks - gazetka

w przestrzeni szkolnej cały dzień

Gazetka okolicznościowa „Czytam”, a w niej m. in. zagadki literackie, anegdoty o pisarzach i inne ciekawostki.

Plakaty promujące czytanie

Z   a   p   r   a   s   z   a   m   y

nauczyciele poloniści i bibliotekarze