INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Właśnie wróciliśmy jak zwykle z bardzo udanej wymiany polsko-niemieckiej w Bonn. Spędziliśmy tam niezapomniany tydzień. Już w samolocie zaczęła się dobra zabawa, a podróż minęła niespodziewanie szybko (1h i 15min). Nasi niemieccy przyjaciele powitali nas gorąco zabawami integracyjnymi w szkole EMA. Następnie poszliśmy całą grupą do parku, po czym wróciliśmy do domów naszych partnerów. Powitaliśmy rodziny i z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny dzień.

Czwartek zaczęliśmy lekcją angielskiego, potem wspólnie graliśmy w gry sportowe zorganizowane przez Frau/Panią Annie Strempel. Głodni i zmęczeni poszliśmy na obiad do szkolnej stołówki. Popołudnie przeznaczyliśmy na zwiedzanie miasta. Wieczorem spotkaliśmy się razem w ogrodzie jednej z uczestniczek na ognisku.

Kolejnego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w lekcjach hiszpańskiego oraz biologii po czym udaliśmy się do sali filmowej, aby obejrzeć krótki film o Bonn. Potem mieliśmy przyjemność zwiedzania w domu Beethovena. Przewodniczka oprowadziła nas po budynku opowiadając bardzo ciekawie o kompozytorze w języku polskim. Nasza koleżanka Karolina (1 a) miło zaskoczyła nas śpiewając „Odę do radości” w miejscu gdzie ona powstała. W kolejnym pomieszczeniu wzięliśmy udział w interaktywnym koncercie Beethovena pt „Fidelio”. Wieczór poświęciliśmy na pracę nad projektami.

Sobota to dzień, w którym weszliśmy na szczyt góry Drachenfels pod przewodnictwem Herr/Pana Stefana Knopke, gdzie odbył się piknik. Wieczorem pracowaliśmy nad projektami.

Najciekawszym dniem dla nas była niedziela, czyli dzień przeznaczony dla rodzin. Każdy z nas udał się na spacer ze swoimi rodzinami, poznając zakamarki uroczego miasta Bonn, po czym uczestniczyliśmy w tradycyjnym niemieckim obiedzie.

Kolonia to ogromne miasto, które mieliśmy okazję zobaczyć i zwiedzić wraz z przewodnikami w poniedziałek. Weszliśmy na szczyt Katedry (Köln Dom 157 m, ponad 520 schodków). Oliwia (2 d) dała się porwać muzycznemu szaleństwu na placu katedralnym, zatańczyła do piosenki Boba Marley'a wykonywanej przez ulicznego gitarzystę. Porobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i zostaliśmy zaproszeni na obiad. Z pełnymi brzuchami udaliśmy się na małe zakupy, a następnie wróciliśmy do Bonn i zabraliśmy się za ostatnie poprawki naszych projektów.

Wtorkowe lekcje geografii były dla nas niezwykle przyjemne i interesujące. Pojechaliśmy metrem do miasteczka, gdzie znajdowała się hala z ściankami wspinaczkowymi. Osoby, które czuły się na siłach wzięły udział w wspinaczce. Po wycieczce zebraliśmy się o godzinie 18 w auli szkolnej, gdzie prezentowaliśmy naszą tygodniową pracę w postaci projektów. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor EMA Thomas Harth, któremu Pani Kozak-Pawlak wręczyła oficjalne zaproszenie w imieniu Pani Dyrektor Aliny Mroczkowskiej. Podczas tego spotkania Pani Dorota Twarowska i Frau Regina Zotz (inicjatorki spotkań młodzieży) powiedziały kilka ciepłych wzruszających słów.

W ostatni dzień naszej wycieczki udaliśmy się do ogrodu Botanicznego w Bonn. Przez 1.5 godziny oglądaliśmy rzadkie okazy roślin i piękną architekturę parku.

Zbliżają się wakacje, każdy z nas już dziś planuje wyjazd do uroczego Bonn by znowu zobaczyć się z naszymi przyjaciółmi.