INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W dniu 8 maja w hali GOSiR-u odbył się Gdyński Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gdyni. Impreza sportowa przeznaczona była dla uczniów Ośrodka i placówek z nim współpracujących. Uczestnicy mieli do wykonania zadania ruchowe dostosowane do ich stopnia sprawności. Nasi uczniowie jako wolontariusze pomagali uczestnikom na poszczególnych stacjach w wykonywaniu określonych zadań.

Impreza dostarczyła wiele radości i wzruszeń, nie tylko uczestnikom i ich opiekunom.
A oto nasi wspaniali wolontariusze :
Marta Neumueller 1a, Paulina Demkowska 1a, Kinga Galej 1e, Kornelia Pietryka 2b, Patrycja Kasprowicz 2c, Wernika Szulist 2c, Oliwia Wieczorek 2d, Karolina Zaręba 2e, Dominik Kohnke 1d, Patryk Michalski 1d, Krzysztof Babiński 1c, Maciej Kolbusz 2b, Łukasz Biały 2b, Sebastian Kaczmarek 2d i Michał Krugliński 2d.
Dziękujemy za pomoc i wielkie serce !

Opiekunowie: Anna Hochleitner i Krzysztof Pakólski