W dniu 16 maja uczniowie klasy I B uczestniczyli w warsztatach na temat książki dotykowej.

Podczas spotkania uczniowie wykonywali ilustracje do książki z materiałów o różnej fakturze. Klasa uzyskała informacje, dotyczące książki dotykowej, komu może być ona potrzebna i dlaczego. Zajęcia odbyły się na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Filia nr 2.

Prowadzenie: Alina Zielińska – pedagog, wykładowca Pomorskiej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Gdyni. Jest wielką pasjonatką książek dla dzieci, założyła stronę internetową poświęconą literaturze dla najmłodszych www.magicznepodrozepoliteraturze.pl. Była nominowana przez polską sekcję IBBY w 2012 roku do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa.

Opiekun - Mirosław Wójtowicz