INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

z  relacji Julii Pardo i Agnieszki Trochy z klasy Ia

Wyjazd na uroczystość patriotyczną mógł być wyłącznie spełnieniem szkolnego obowiązku. Tak myśleliśmy jeszcze do godziny 10 rano 17 września, kiedy stawiliśmy się na zbiórce przed szkołą i razem z dziesięcioma osobami z naszej klasy pod opieką nauczyciela historii pana Leszka Sobieraja rozpoczęliśmy naszą wycieczkę. Już podróż autokarem sugerowała, że będzie to interesujący wyjazd. Jechaliśmy  do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na uroczyste obchody Światowego Dnia Sybiraka ...

i już w autokarze towarzyszący nam pan, który doświadczył zesłania na Sybir, opowiadał historie swoich rodziców i wspominał swoje bolesne doświadczenia z pobytu na nieludzkiej ziemi.

Po pokrzepiającym posiłku w „Gościńcu”, rozpoczęliśmy zwiedzanie. Z daleka rozpoznaliśmy Lecha Wałęsę, ale oblegający go tłum gości uniemożliwił zdobycie autografu. Zwiedzanie Domu Sybiraka okazało się dużym przeżyciem. Wrażenie robiła już sama informacja, że jest to oryginalny, zbudowany przez osiemnastowiecznych zesłańców z Polski, dom - przywieziony spod Irkucka, gdzie został rozebrany i po długiej drodze, w Szymbarku na nowo pieczołowicie złożony. Czytaliśmy umieszczone na ścianach poruszające historie zesłańców, oglądaliśmy wstrząsające zdjęcia, przedstawiające ciężko pracujących ludzi, wygłodzone dzieci, stosy zabitych …Weszliśmy także do parowozu i wagonów, którymi deportowano Polaków w głąb Rosji, oglądaliśmy fotografie pokazujące ogrom ich cierpienia.Zwiedziliśmy także zrekonstruowany bunkier Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.Nasze zaciekawienie wzbudził pomnik niedźwiedzia Wojtka i chętnie zapoznaliśmy się z niezwykłą historią  przygarniętego przez  armię Andersa niedźwiadka, który przebył sporą część szlaku bojowego z polskimi żołnierzami.

Spędziliśmy w Szymbarku prawie cały dzień, ale nie żałujemy, że tam pojechaliśmy – dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i mieliśmy szansę poznać tragiczne losy Polaków zesłanych na Sybir – mamy nadzieję na więcej podobnych wycieczek w przyszłości.