W poniedziałek - 22 września odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z ks. dr Janem Kaczkowskim. Duchowny jest założycielem prężnie rozwijającego się Hospicjum p.w. świętego Ojca Pio w Pucku. Prelekcja miała na celu przybliżyć uczniom pewne zagadnienia dotyczące etyki.
Ksiądz mówił o bardzo ważnych rzeczach, związanych z bioetyką i często pomijanych przez Kościół. Poruszał kwestie in vitro i nienarodzonych dzieci. Wspominał także o tym, jak ważne jest nasze zdrowie oraz dlaczego powinniśmy o nie dbać. Wyjaśnił nam również czym jest bioetyka i sumienie.

Na koniec chętnie odpowiadał na zadawane pytania i polecił swoją książkę - ,,Szału nie ma, jest rak”.
Atmosfera spotkania była radosna i pełna życzliwości. Zaproszeni uczniowie z klas Ia, Ib, IIb i III  z zaciekawieniem słuchali księdza, który czasem opowiadał śmieszne epizody ze swojego życia. Spotkanie to z pewnością ukazało wszystkim, że duchowny nie musi być sztywny i groteskowy.

Organizatorzy spotkania:
Szkolne Koło Caritas