Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 13 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia w przypadku zaistnienia wolnych miejsc


SZANOWNI KANDYDACI ZAKWALIFIKOWANI DO IX LICEUM

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00) potwierdzenie woli nauki kandydatów zakwalifikowanych do IX LO przez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

      - 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

      - odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

      - karty zdrowia

      - wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny jest w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych do IX Liceum 
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

 

      Dnia 25 września br., uczniowie z koła historycznego mieli okazję uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Militaria w edukacji historycznej", która odbyła się w Rozewiu. Sześciu profesorów przedstawiało swoje referaty. Uczestników najbardziej zaciekawił wykład profesora Karola Olejnika, który mówił w sposób bardzo ciekawy i pouczający na temat demokracji szlacheckiej w XVI wieku i związanym z tym myśleniu emocjonalnym, a nie kategorialnym. Przedstawienie referatów oraz krótka dyskusja na ich temat, zakończyły się około godziny 12.

10581517 780343925356348 1639257356 n

 

      Następnie postanowiliśmy odwiedzić helskie fokarium. Trafiliśmy na godzinę karmienia fok, co umożliwiło nam zrobienie paru ciekawych zdjęć. Interesująco również opowiadała o fokach pani Beata Ryl, nauczycielka biologii z naszego liceum. Podczas karmienia fok, musiały one przejść także trening medyczny, pozwalający zachować im formę, aby nie miału trudności w pływaniu, gdy zostaną wypuszczone do morza. Potem wybraliśmy się spacerem na „koniec Polski”.

10614062 780344655356275 619256610 n

      Ostatnim punktem wycieczki było udanie się na półwysep Helski, w celu zbadania znajdujących się tam bunkrów oraz umocnień z czasów II Wojny Światowej, a także powojennych. Razem z nauczycielem przeszliśmy wszystkie z dostępnych obiektów „wzdłuż i wszerz”, badając także pomieszczenia boczne. Podsumowując możliwość zwiedzenia bunkrów i umocnień na półwyspie Helskim było bardzo ciekawym przeżyciem i każdemu się to podobało, jak i cały wyjazd. Uważamy także, iż powinno się trochę bardziej zadbać o  te miejsca, ponieważ przykro patrzeć, jak niektóre z tych miejsc popadają już coraz bardziej w ruinę. Składamy podziękowania dla naszego nauczyciela historii, pana Arkadiusza Ordyńca, za zorganizowanie tej nietypowej i bardzo interesującej wycieczki.