Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

W dniach 23 - 30 września uczniowie IX LO w Gdyni gościli w swoich domach uczniów Gimnazjum EMA w Bonn. Młodzież obu szkół w ciągu tego tygodnia realizowała projekty edukacyjne, których celem była promocja Gdyni i regionu, łamanie stereotypów dotyczących Polaków i Niemców oraz doskonalenie umiejętności językowych.
Program wizyty poza niezmiennymi od lat punktami, zwiedzanie Gdyni, Gdańska, wzbogacił się o nowe, atrakcyjne elementy, do których należało nowe Muzeum Solidarności jak również warsztaty plastyczne, podczas, których młodzież wykazała się kreatywnością wykonując prace w glinie oraz malując torby.
Ważnym punktem tegorocznej wizyty było przybycie na obchody jubileuszu dyrektora Gimnazjum EMA w Bonn pana Thomasa Harta oraz pani Reginy Zotz-Schumacher. W poniedziałek dyrektorzy obu szkół oraz uczniowie i nauczyciele uczestniczący w wymianie przyjęci zostali przez władze miasta, panią prezydent Ewę Łowkiel i naczelnik wydziału edukacji UM panią Krystynę Przyborowską.

Zwieńczeniem programu był poniedziałkowy wieczór pożegnalny, podczas, którego młodzież i rodzice polskich uczniów mieli możliwość usłyszeć od osób, które zainicjowały ideę wymiany jak to wszystko się zaczęło. Podczas tego ostatniego wieczoru zaprezentowane zostały zrealizowane przez młodzież obu szkół projekty.
Druga część projektu XX wymiany polsko-niemieckiej przewidziana jest na marzec 2015 roku, kiedy to polscy uczniowie odwiedzą swoich przyjaciół w Bonn. Wymiana polsko-niemiecka to ważne przedsięwzięcie zarówno dla nas jak i dla naszych partnerów.
Jego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i zaangażowania rodziców uczniów goszczących młodzież polską i niemiecką.
Należy podkreślić fakt, że Urząd Miasta Gdynia oraz instytucja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy od lat w znaczącym stopniu wspiera finansowo naszą ideę wymiany. Kontynuowania wymiany jest możliwe dzięki udziałowi uczniów i nauczycieli obu stron w przedsięwzięciu oraz ich zaangażowaniu.