INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

13 października br., Samorząd Uczniowski zorganizował uroczystą akademię, która odbyła się w sali YMCA z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Wiesława Krysztofowicz, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za dobrą pracę, a wyróżniającym się  wręczyła nagrody. Nauczycielka języka polskiego pani Jolanta Moszczyńska została w tym roku za swą pracę pedagogiczną wysoko oceniona przez miejskie władze oświatowe i otrzymała  zaszczytną Nagrodę  Prezydenta Miasta Gdyni.

Następnie głos zabrał wiceprzewodniczący Rady Rodziców p. Marek Zejdler oraz przewodniczący SU Adam Labuhn z klasy II A, który po swoim wystąpieniu wręczył wszystkim nauczycielom wyróżnienia w postaci dyplomów, przyznanych przez uczniów w dwunastu kategoriach: perfekcyjny profesor, cichy bohater/cicha bohaterka, najaktywniejszy nauczyciel, najbardziej przyjazny nauczyciel, najbardziej zorganizowany nauczyciel, najbardziej pomocny nauczyciel, nauczyciel budzący największy respekt, najcierpliwszy nauczyciel, najmodniejszy nauczyciel, najkreatywniejszy nauczyciel, najweselszy nauczyciel, najbardziej wyrozumiały nauczyciel.

A  potem było już coraz weselej…

Uczniowie przygotowali szereg atrakcji, były występy muzyczne, taneczne, a także przedstawienie ukazujące w sposób humorystyczny i przyjazny szkolną codzienność. Bardzo spodobały się „Wiadomości z pokoju nauczycielskiego i szkolnych korytarzy”.  Zapanowała swobodna atmosfera i wszyscy - i nauczyciele i uczniowie, bawili się świetnie.

Wszystkim uczniom - organizatorom, artystom, występującym, osobom biorącym udział w przygotowaniach akademii bardzo dziękujemy, a nauczycielom i pracownikom raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego!

Adam Labuhn