Dnia 15 października br., w naszej szkole gościliśmy uczniów klasy II C ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Gdyni. Specjalnie dla nich przygotowano lekcję poświęconą osobie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zajęcia poprowadził nauczyciel historii Pan Leszek Sobieraj, któremu towarzyszył Prezes Związku Piłsudczyków RP Oddziału Pomorskiego w Gdyni Pan Julian Aleksander Michaś, który wystąpił w mundurze. Aktywny udział dzieci w lekcji nagrodzony został drobnymi upominkami w postaci pocztówek okolicznościowych- "Mamy Niepodległą". Zaangażowanie, aktywny udział w lekcji, wiedza, entuzjazm i dociekliwość mogą służyć za przykład uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, na które zostaliśmy zaproszeni. Już na początku listopada uczniowie klasy II C wystawią w swojej szkole widowisko słowno-muzyczne dot. odzyskania przez Polskę Niepodległości! Zapraszamy!

Autor:
Dorota Twarowska