INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Głównym organizatorem turnieju jest Klub Turystyki Pieszej PTTK MW „ Belfer”, a honorowy Patronat  nad nim objął Prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z naszej szkoły:  3 koty - w składzie Dominika Denysiuk kl. IIB, Anna Wąsik kl. IID i Agnieszka Kiełkowska kl. IID oraz Eko- Dziewiątki w składzie Ewelina Kowalek kl. IIID, Paulina Romanowska kl. IIID i Agata Kunat IIID. 25 października – pod opieką nauczycielki geografii pani Katarzyny Szymańskiej- wzięły udział w I etapie turnieju.

Na eliminacjach pisemnych należało wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad samarytanki, topografii terenu oraz ogólną wiedzą turystyczną. Konkurencje sprawnościowe  na boisku szkolnym obejmowały rowerowy tor przeszkód, rozstawianie namiotu oraz drużynowy skok w dal. W salach natomiast miały miejsce konkurencje, których tematykę określały hasła: Fauna i flora, Pomniki i obiekty Gdyni, Pakowanie plecaka oraz Apteczka i pierwsza pomoc.

22 listopada odbędzie się kolejny etap turnieju - X Młodzieżowy Marsz na Orientację. Życzymy naszym drużynom powodzenia!