INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W dniu 04.11.2014 r. uczniowie klas IIA oraz IIE udali się do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku na corocznie organizowane Forum Młodych. W ramach spotkania odbyło się osiem paneli. Celem każdego panelu było omówienie rożnych aspektów dotyczących Polski 25 lat po odzyskaniu wolności. Uczniowie klasy IIA przygotowywali się do debaty, podczas gdy klasa IIE wzięła udział w dyskusji- Jak używamy wolności? Dyskusja dla tych, którzy chcą wyrobić sobie zdanie o ostatnich 25 latach wolności Polski. Pytania zadawała Katarzyna Żelazek, a gośćmi byli muzyk Tomasz „Lipa” Lipnicki oraz dawna działaczka Solidarności Ludwika Wujec. Pytania zadawane przez prowadzącą dotyczyły wolności w okresie PRL-u oraz dzisiejszej Polski.

Podczas dyskusji, istniała możliwości zadawania pytań. Między gośćmi, a uczniami trójmiejskich gimnazjów i liceów wywiązała się interesująca dyskusja. Po dwugodzinnym spotkaniu na wszystkich zebranych gości czekał lunch. Następnie odbyła się debata pomiędzy IX LO w Gdyni, a V LO w Gdańsku. Teza debaty: Wolność zdobyta w 1989 roku jest straconą szansą. Nasze liceum musiało potwierdzić tę tezę.

W drużynie IX LO, znaleźli się uczniowie klasy IIA: Anna Leśniak, Wiktoria Paprocka, Adam Labuhn oraz Wojmir Przybyszewski. Po 40 minutach zaciekłej wymiany argumentów publiczność musiała zagłosować za drużyną, która lepiej poradziła sobie z obroną swojej strony. Uczestnicy głosowali również, za mówcą, który poradził sobie najlepiej i zrobił najlepsze wrażenie na publiczności.

Mimo doskonałego przygotowania merytorycznego naszej drużyny, debata skończyła się wygraną V LO w Gdańsku.

Wszyscy goście byli zadowoleni z wybranych paneli dyskusyjnych. Z pewnością spotkania takie jak Forum Młodych rozwijają i aktywizują młodych ludzi. Już trwają przygotowania do Forum Młodych 2015! Uczniowie „dziewiątki” czekają z niecierpliwością na następną edycję.