INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W czwartek 6.11.2014r., zgodnie z kilkuletnią tradycją, odbył się finał szkolnego konkursu historycznego pt. „Wielka wojna a sprawa polska”. Tytuł konkursu nawiązywał do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej, której skutki wywarły ogromny wpływ na losy Polski i Europy w XX wieku. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd.), źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski i historii powszechnej z lat 1914 – 1918.

Ze względu na indywidualną formułę konkursu w dniu 31 października odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły sześciu najlepszych uczniów. W jury obok nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa p. Daniela Czecha zasiedli także p. dyrektor Wiesława Krysztofowicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i języka angielskiego p. Dorota Twarowska i przedstawiciel samorządu szkolnego Adam Labuhn. Prowadzącym konkurs był nauczyciel historii i wos Leszek Sobieraj Po zaciętej rywalizacji uczestnicy konkursu zajęli następujące miejsca:
I miejsce Mikołaj Brzozowski z klasy 2A
II miejsce Jan Mazur z kasy 2A
III miejsce Szymon Maćkowiak z klasy 2A
IV miejsce Karolina Kleisa z klasy 2A
V miejsce Grzegorz Prill z klasy 2A
VI miejsce Rafał Wachowiak z klasy 3A
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi a pierwsze trzy osoby także okolicznościowymi pucharami. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.