W IX LO odbył się konkurs dla gimnazjalistów "Józef Piłsudski- człowiek i polityk"

W poniedziałek 9 listopada w naszym liceum odbył się  międzyszkolny konkurs historyczny „Józef Piłsudski  człowiek i polityk”, po raz pierwszy skierowany do uczniów gdyńskich szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem była popularyzacja wiedzy o życiu i działalności politycznej Marszałka. W konkursie udział wzięło sześć jednosobowych reprezentacji z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 19 i Prywatnego Gimnazjum „Liber”.

W jury obok nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca zasiadł przedstawiciel samorządu szkolnego Patyk Synakowski z klasy II c.

Wynik, po zaciętej, półtoragodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy o Marszałku, był następujący:

I miejsce Michał Lubiejewski z Gimnazjum nr 19

II miejsce Krystian Kaźmierczak z Gimnazjum nr 4

III miejsce Mariola Jabłońska z Gimnazjum nr 11

IV miejsce Kamila Wysocka z Gimnazjum nr 16

V miejsce Julia Pawlak z Gimnazjum nr 1

VI miejsce Janusz Gorczycki z Prywatnego Gimnazjum „Liber”

Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi, a zdobywcy czterech pierwszych miejsc także okolicznościowymi pucharami. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył w dniu następnym na uroczystej akademii w IX LO  Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP Julian Michaś.

Leszek Sobieraj