Szkolny konkurs "Zaślubiny Polski z morzem"

W poniedziałek 12.02, podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Zaślubiny Polski z morzem”. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd. źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski i Pomorza z lat 1914 – 1922. Ze względu na indywidualną formułę konkursu 09.02 odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły najlepszych sześciu uczniów. W jury obok nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca, zasiedli także przedstawiciele samorządu szkolnego Adam Labuhn z klasy III A i Patryk Synakowski z klasy II C. Po zaciętej godzinnej rywalizacji uczestnicy zajęli następujące miejsca:

I miejsce Szymon Maćkowiak – klasa III A

II miejsce Kaper Sędor – klasa I C

III miejsce Julia Kurowska – klasa I A

IV miejsce Łukasz Julke – klasa I A

V miejsce Dajana Szlage – klasa I A

VI miejsce Piotr Dmowski – klasa I D (z powodów zdrowotnych nie brał udziału w konkursie)

Wszyscy, dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców, zostali uhonorowani dyplomami i słodkim upominkiem, a pierwsza trójka również okolicznościowymi pucharami.

Leszek Sobieraj

Logo1