Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

w dniu 26 kwietnia 2019 r. od 13.00 do 16.00

W dniach od 8 do 15 marca br. grupa uczniów naszej szkoły wraz z dwiema nauczycielkami będzie przebywała w Bonn, biorąc udział w realizacji projektów XXI wymiany polsko - niemieckiej. Młodzież obu szkół w ciągu tego tygodnia będzie realizowała projekty, których celem jest promocja Bonn i regionu, łamanie stereotypów dotyczących Polaków i Niemców oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Pobyt rozpocznie się od powitania na lotnisku w Kolonii.Następnego dnia młodzież zwiedzi szkołę oraz Bonn.Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z młodzieżą niemiecką.W sobotę zwiedzimy Muzeum Historii Niemiec, a następnie przejdziemy się trasą ,,Droga Demokracji”.Planowane jest zwiedzanie Muzeum Konig oraz Muzeum Sztuki. Akcenty sportowe to ściana wspinaczkowa oraz wyjście na mecz koszykówki do TelekomDome. Poniedziałek młodzież spędzi w Kolonii.

Wymiana polsko-niemiecka to ważne przedsięwzięcie zarówno dla nas, jak i dla naszych przyjaciół. Jego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i zaangażowania rodziców uczniów goszczących młodzież polską i niemiecką. Należy podkreślić fakt, że Urząd Miasta Gdynia oraz instytucja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy od lat w znacznym stopniu wspiera finansowo naszą ideę wymiany. Kontynuowania wymiany jest możliwe dzięki udziałowi uczniów i nauczycieli obu stron w przedsięwzięciu oraz ich zaangażowanie.