Spotkanie z Michałem Oleszczykiem - Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni

We wtorek 15 marca gościliśmy w szkole Michała Oleszczyka - Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Uczniowie ze szkolnego DKF-u zadawali Panu Oleszczykowi ciekawe pytania, na które odpowiadał z ochotą, wyczerpująco i z poczuciem humoru. Dyrektor mówił o specyfice zawodu krytyka filmowego, o Festiwalu Filmowym w Gdyni, o swoich ulubionych filmach, a także o tworzeniu dokumentów. Młodzież zobaczyła krótki film dokumentalny "Siedem kobiet w różnym wieku" Krzysztofa Kieślowskiego. Pan Michał zwrócił uwagę na nietypową strukturę tego dokumentu i wraz z uczniami omówił jego przesłanie. Obiecał, że jeszcze szkołę odwiedzi.

Logo1

proj edu luneta 4