Szkoła równości w IX i VI Liceum Ogólnokształcącym, w 10 Gimnazjum oraz w Szkole dla Niesłyszących

16 marca uczestniczyliśmy w „Szkole równości”, która jest tegoroczną kontynuacją działań w ramach projektu „Tydzień równości” objętego patronatem Pana Bartosza Bartoszewicza, Wiceprezydenta Gdyni oraz Pani Mai Wagner, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Kultury, organizowanego we współpracy z Fundacją im. Profesora Bronisława Geremka. Tematem tegorocznej edycji projektu jest przeciwdziałanie mowie nienawiści. Nasze działania obejmują:

1) zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów antydyskryminacyjnych dla gimnazjalistów z „Dziesiątki” oraz dla młodzieży niesłyszącej przez uczennice VI LO, a także warsztatów prowadzonych przez uczennice z 10 Gimnazjum dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 13.

2) nagranie relacji filmowej z wydarzenia przez młodzież z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Film nagrali: Dawid Mroszczyk i Mikołaj Dudko z klasy 1a oraz Katarzyna Szymańska z klasy 1d.

3) stworzenie galerii zdjęć przez młodzież z 10 Gimnazjum w Gdyni.

Fotorelacja z wydarzenia oraz link do strony na facebooku: https://www.facebook.com/akcjatydzienrownosci/

Maria Łojek-Kurzętkowska, współautorka projektu

Logo1