02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

W piątek 8 kwietnia klasa 1 A wraz z wychowawcą zwiedzała Teatr Szekspirowski w Gdańsku i uczestniczyła w warsztatach aktorskich. Spotkanie zaczęło się od krótkiej historii teatru doby elżbietańskiej, potem uczniowie zwiedzili teatr. Ogromne wrażenie zrobiła tak zwana scena "pudełkowa" i składany dach. Warsztaty polegały głównie na pracy aktorskiej w zespołach i ćwiczeniu koncentracji na scenie. Klasa 31 maja zobaczy na żywo komedię Szekspira "Wesołe kumoszki z Windsoru".