02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

 

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

 

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

W piątek 8 kwietnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów, dla których najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Cieszy nas fakt, że tak licznie odwiedzili IX LO, wypytując  oprowadzających ich uczniów z Samorządu Szkolnego o wszystko, co związane jest z „Dziewiątką”.  W każdej sali czekało na nich coś ciekawego: prezentacje multimedialne, quizy i konkursy z nagrodami, wystawy, gry edukacyjne...

 

,  a nade wszystko opowieści o uczniach, nauczycielach, życiu codziennym naszej szkoły, o przyjaznej atmosferze, ciekawych inicjatywach .Wszędzie było ciekawie, ale przebojem w tym roku okazała się Kawiarnia Szkocka, gdzie gospodarzami byli miłośnicy królowej nauk, czyli matematyki. Przy stolikach z kawą i słodkościami licznie zatrzymywali się nie tylko amatorzy słodyczy, ale przede wszystkim chętni do rozwiązywania zawiłości matematycznych. Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za odwiedziny i mamy nadzieję, że wielu z nich wpisze podczas rekrutacji IX Liceum Ogólnokształcące jako swoją szkołę pierwszego wyboru. Do zabaczenia!