Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

 w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

 

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

W piątek 8 kwietnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów, dla których najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Cieszy nas fakt, że tak licznie odwiedzili IX LO, wypytując  oprowadzających ich uczniów z Samorządu Szkolnego o wszystko, co związane jest z „Dziewiątką”.  W każdej sali czekało na nich coś ciekawego: prezentacje multimedialne, quizy i konkursy z nagrodami, wystawy, gry edukacyjne...

 

,  a nade wszystko opowieści o uczniach, nauczycielach, życiu codziennym naszej szkoły, o przyjaznej atmosferze, ciekawych inicjatywach .Wszędzie było ciekawie, ale przebojem w tym roku okazała się Kawiarnia Szkocka, gdzie gospodarzami byli miłośnicy królowej nauk, czyli matematyki. Przy stolikach z kawą i słodkościami licznie zatrzymywali się nie tylko amatorzy słodyczy, ale przede wszystkim chętni do rozwiązywania zawiłości matematycznych. Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za odwiedziny i mamy nadzieję, że wielu z nich wpisze podczas rekrutacji IX Liceum Ogólnokształcące jako swoją szkołę pierwszego wyboru. Do zabaczenia!