Udany mimo deszczu piątek, czyli integracja IV i IX Liceum

Pogoda zweryfikowala nieco nasze plany integracji społeczności „Czwórki i „Dziewiątki”, ale jak się przekonaliśmy kreatywność i dobre chęci mogą zdziałać wiele. Zamiast spaceru plażą do Orłowa wybraliśmy przestrzeń mniejszą, ale za to suchą, czyli salę YMCA . Wspólny  taniec „belgijka” pozwolił przełamać pierwsze lody. Zadanie ułożenia piosenki o obu szkołach przyniosło zabawne i zaskakujące rezultaty, a układy choreograficzne uczniów przysporzyły wszystkim, a przede wszystkim wykonawcom sporo radości. Nauczyciele także ułożyli swoją piosenkę i chóralnie ją wykonali.

Później  tzw. praca w grupach, czyli wypełnianie ankiety z wiedzy o szkole i raz jeszcze szaleńczo wykonana "belgijka". Humory wszystkim dopisywały. Młodzież i nauczyciele wzajemnie się poznawali  i o to właśnie chodziło. Przywieziona na zakończenie imprezy grochóweczka smakowała wybornie. To był naprawdę udany dzień i dobra prognoza na przyszły rok.

Barbara Buller