"Wodowanie" książki prof. Daniela Dudy w IX LO

W poniedziałek 10 października w naszym liceum miała miejsce miła uroczystość „wodowania” książki pt. „Ludzie Morza cz. II Szkice biograficzne”, której autorem jest wieloletni przyjaciel naszej szkoły p. prof. Daniel Duda. Zaproszeni goście z Rodziny Katyńskiej oraz ze Związku Sybiraków razem z uczniami z klasy II A i III A wysłuchali blisko godzinnego wykladu Pana Profesora „Ostatni marynarski bój w wojnie 1939 r.”,...

 

w którym przedstawił udział polskich marynarzy w walkach obronnych we wrześniu 1939 r.

Matką chrzestną „wodowanej” książki została p. dyrektor Wiesława Krysztofowicz,  która wypowiedziała w obecności uczniów i zaproszonych gości następujące słowa roty ślubowania:

„Docieraj wszędzie tam, gdzie cię oczekują,

Przez lądy, morza i oceany,

Rozsławiaj dobre imię polskich marynarzy, uczonych,

Pisarzy i wydawców – Polskie Towarzystwo Nautologiczne,

Przynieś chwałę banderze Rzeczypospolitej,

Twoje imię to – „Ludzie Morza cz. II Szkice biograficzne”.

Leszek Sobieraj