Wystawa fotograficzna "Transformacje" i spotkanie z artystą

W środę 26.  października grupa uczniów z klas 1c, 2b i 2c zwiedziła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, zorganizowaną w ramach Tygodnia Niemieckiego wystawę fotograficzną pt. "Transformacje". Uczniowie nie tylko zapoznali się z twórczością niemieckiego artysty fotografa - Olafa Schlote, ale mieli też okazję poznać samego twórcę i wysłuchać jego ciekawych wypowiedzi na temat sztuki i jej roli we współczesnym świecie oraz zapoznać się z tajnikami warsztatu pracy fotografa. Olaf Schlote zachęcał uczniów do stawiania pytań i chętnie i szczegółowo na nie odpowiadał. Dla wszystkich było ogromnym zaskoczeniem, jak niezwykłe efekty artystyczne można osiągnąć korzystając jedynie z analogowego tradycyjnego aparatu fotograficznego oraz jak złożonym procesem jest stworzenie niezwykłej artystycznej fotografii.

Logo1

proj edu luneta 4