Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

w dniu 26 kwietnia 2019 r. od 13.00 do 16.00

Po kilku dniach oczekiwania, wszystko stało się jasne! Mikołaj Podlasiński z klasy IIIE, który reprezentował IX Liceum Ogólnokształcące podczas wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Tadeusz Różewicz w oczach młodych Pomorzan”, został dostrzeżony! Mikołaj otrzymał wyróżnienie indywidualne przyznane przez jednego z członków jury, pana Piotra Łukawskiego, aktora Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
To dla nas ogromna radość i wielki sukces Mikołaja, który od dawna realizuje swoją aktorską pasję, m. in. biorąc udział w zajęciach teatralnych organizowanych przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. 
W poprzednim roku szkolnym mogliśmy oglądać Mikołaja na deskach teatru w sztuce Sławomira Mrożka „Emigranci”, a teraz z niecierpliwością czekamy na jego rolę w „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.
Telefon z informacją o tym wyróżnieniu był dla nas ogromną radością. Zwłaszcza, że niczego się już nie spodziewaliśmy. Gratulujemy Mikołajowi i trzymamy kciuki za Jego sukcesy! Teraz przygotowujemy się do konkursu piosenki o Gdyni. I celujemy w podium! Trzymajcie kciuki! 
Monika Marcinowska