Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

 

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców 
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

 

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

 

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

 

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych obfitowały w różnorodne wydarzenia. Od połowy września uczniowie i uczennice naszej szkoły spotykali się z obcojęzycznymi wolontariuszami i wolontariuszkami w ramach współpracy z Fundacją Morena z Gdańska :  Joao Oliviera  z Portugalii, Audrey Riber  z Francji, a już niebawem dołączą do nich  Anna  z Hiszpanii oraz wolontariusz z  Turcji.


Projekt edukacyjny zainspirowany i  koordynowany przez panią Dorotę Twarowską nosi nazwę ,,Granice naszego języka są granicami naszego świata”/,,The limits of our language are the limits of our world”. Zaproszeni goście przygotowali pasjonujące prezentacje dotyczące krajów, z których pochodzą.

 3 października odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w ramach obchodów Dnia Języków Obcych. Klasy pierwsze przygotowały plakaty promujące dane państwa: Albanię, Belgię, Czechy, Dominikanę, Estonię, Finlandię i Grecję oraz zaprezentowały własne krótkometrażowe filmy zachęcające do nauki języków obcych. Wszystkie filmy były bardzo ciekawe, ale największe uznanie wg jury i publiczności zdobył film kl 1G. Dzień ten zakończyło  odtańczenie "Belgijki" oraz "Zorby" - tańców wspaniale integrujących uczestników. Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę, do zobaczenia za rok! 

Organizatorkami przedsięwzięcia były: Magda Wojculewicz-Grabowska, Anna Krause, Joanna Stenka, Gabriela Reclaw oraz Dorota Twarowska.