Wędrówka, grochówka, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, czyli rajdowy piątek z" Dziewiątką"

Organizowany kolejny już raz przez naszą szkołę III Gdyński Młodzieżowy Rajd im Franciszki Cegielskiej przeszedł do historii. W tym roku odbył się w piątek, 20 października.
Oficjalnym akcentem tradycyjnie rozpoczynającym nasze wędrowanie było złożenie kwiatów na grobie Pani Prezydent. Potem, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody (co, biorąc pod uwagę wszechobecne ostatnimi czasy deszcze, było prawdziwym cudem) zaczęliśmy wędrówkę przez witomiński las.

Po kilku kilometrach wyszliśmy na ulice gdyńskich dzielnic: Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka oraz Mały Kack i ostatecznie dotarliśmy do Orłowa i naszej, coraz piękniejszej Szkoły. Cała trasa wynosiła około 10 kilometrów i bez problemu pokonaliśmy ją w całości, czyli w grupie prawie 160 osób. Nie byłoby to możliwe bez naszego przewodnika, Pana Marka Romanowskiego (KTP PTTK Marynarki Wojennej „Marwojek”) i opieki druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na miejscu czekała na nas pyszna grochówka (ugotowana przez Pana Bogdana Dzwonkowskiego dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3
w Gdyni,  Pana Krzysztofa Jankowskiego i serwowana przez Druha OSP, Pana Jerzego Kulczyka). Konkurs o Gdyni i Pani Prezydent F. Cegielskiej był ostatnim akcentem naszego udanego pod każdym względem rajdu. Czy było fajnie? Zobaczcie na zdjęciach ...

Cała impreza była możliwa  dzięki finansowemu wsparciu:

Pana Senatora RP Sławomira Rybickiego, Pana Posła na Sejm RP VIII Kadencji Kazimierza Plocke, Urzędu Miasta Gdyni,Rady Rodziców przy IX LO w Gdyni

Dziękujemy!!!

Tekst: Katarzyna Szymańska,
 zdjęcia: Agnieszka Brudnicka (foto z trasy rajdu)
 i Wiesław Niemociński (foto na terenie szkoły)

Logo1

proj edu luneta 4