Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

 

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców 
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

 

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

 

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

 

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

Organizowany kolejny już raz przez naszą szkołę III Gdyński Młodzieżowy Rajd im Franciszki Cegielskiej przeszedł do historii. W tym roku odbył się w piątek, 20 października.
Oficjalnym akcentem tradycyjnie rozpoczynającym nasze wędrowanie było złożenie kwiatów na grobie Pani Prezydent. Potem, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody (co, biorąc pod uwagę wszechobecne ostatnimi czasy deszcze, było prawdziwym cudem) zaczęliśmy wędrówkę przez witomiński las.

 

Po kilku kilometrach wyszliśmy na ulice gdyńskich dzielnic: Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka oraz Mały Kack i ostatecznie dotarliśmy do Orłowa i naszej, coraz piękniejszej Szkoły. Cała trasa wynosiła około 10 kilometrów i bez problemu pokonaliśmy ją w całości, czyli w grupie prawie 160 osób. Nie byłoby to możliwe bez naszego przewodnika, Pana Marka Romanowskiego (KTP PTTK Marynarki Wojennej „Marwojek”) i opieki druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.  

Na miejscu czekała na nas pyszna grochówka (ugotowana przez Pana Bogdana Dzwonkowskiego dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3
w Gdyni,  Pana Krzysztofa Jankowskiego i serwowana przez Druha OSP, Pana Jerzego Kulczyka). Konkurs o Gdyni i Pani Prezydent F. Cegielskiej był ostatnim akcentem naszego udanego pod każdym względem rajdu. Czy było fajnie? Zobaczcie na zdjęciach ...

Cała impreza była możliwa  dzięki finansowemu wsparciu:

Pana Senatora RP Sławomira Rybickiego, Pana Posła na Sejm RP VIII Kadencji Kazimierza Plocke, Urzędu Miasta Gdyni,Rady Rodziców przy IX LO w Gdyni

Dziękujemy!!!

Tekst: Katarzyna Szymańska,
 zdjęcia: Agnieszka Brudnicka (foto z trasy rajdu)
 i Wiesław Niemociński (foto na terenie szkoły)