Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

25 października w progach naszej szkoły gościł profesor nauk prawnych, sędzia, pierwszy prezes Sądu Najwyższego, kawaler Orderu Orła Białego, pan Adam Strzembosz. Na spotkanie z młodzieżą przybyli także Senator RP Sławomir Rybicki oraz Stanisław Zakroczymski – autor książki „Między prawem i sprawiedliwością” będącej wywiadem-rzeką z profesorem Strzemboszem. Gości uroczystą mową przywitała pani dyrektor Wiesława Krysztofowicz. Na spotkaniu pan Strzembosz opowiadał o swojej pracy, jej początkach.

Mówił również o konstytucji, prawie, powinnościach sędziego. Zadawane przez nas pytania dotyczyły ważności konstytucji kwietniowej, interpretacji prawa przez różnych sędziów w tych samych sądach, możliwości zmiany ustroju w Polsce (zwłaszcza na monarchię). Na koniec spotkania pan profesor wpisał się do księgi pamiątkowej i zapozował do wspólnego zdjęcia.

Krystian Kaźmierczak - Klasa II a