Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

31 października odbyło się inspirujące spotkanie z Tomaszem Hornikiem, posiadającym w zawodach szybowcowych tytuły drużynowego wicemistrza Świata Juniorów oraz Mistrza Polski Juniorów w klasie Standard. Nasz absolwent (rodem z IVLO) wraz z Kingą Tchorz, Jakubem Baderą oraz Maciejem Laskowskim  przylecieli, a tak właściwie to przyjechali do naszej szkoły z szybowcem:)

Klasy trzecie zajęte nauką, a drugie testem diagnostycznym z języka polskiego nie mogły niestety wziąć udziału w spotkaniu, ale większość klas pierwszych wraz z nauczycielami już tak:) Dzięki temu dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób zabrać się za szybownictwo, a nawet poznaliśmy nazwę chmury sprzyjającej biciu rekordów - Cumulus. Na zakończenie spotkania dwie osoby miały szansę wygrać lot szybowcem. Z tego powodu Pani Dorocie Kubiak oraz Błażejowi Krause uśmiech nie schodził zwarzy już do końca dnia. Muszą jednak trochę poczekać, ponieważ lot zostanie zrealizowany dopiero wiosną :) Dziękujemy Panu Zenonowi Marcinowskiemu za podsunięcie pomysłu oraz Radzie Rodziców za finansowe  wsparcie.
tekst: Olaf Stumski- Samorząd Uczniowski,
fot. Maciej Laskowski