Moją pasją jest szybownictwo - spotkanie z Tomaszem Hornikiem

31 października odbyło się inspirujące spotkanie z Tomaszem Hornikiem, posiadającym w zawodach szybowcowych tytuły drużynowego wicemistrza Świata Juniorów oraz Mistrza Polski Juniorów w klasie Standard. Nasz absolwent (rodem z IVLO) wraz z Kingą Tchorz, Jakubem Baderą oraz Maciejem Laskowskim  przylecieli, a tak właściwie to przyjechali do naszej szkoły z szybowcem:)

Klasy trzecie zajęte nauką, a drugie testem diagnostycznym z języka polskiego nie mogły niestety wziąć udziału w spotkaniu, ale większość klas pierwszych wraz z nauczycielami już tak:) Dzięki temu dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób zabrać się za szybownictwo, a nawet poznaliśmy nazwę chmury sprzyjającej biciu rekordów - Cumulus. Na zakończenie spotkania dwie osoby miały szansę wygrać lot szybowcem. Z tego powodu Pani Dorocie Kubiak oraz Błażejowi Krause uśmiech nie schodził zwarzy już do końca dnia. Muszą jednak trochę poczekać, ponieważ lot zostanie zrealizowany dopiero wiosną :) Dziękujemy Panu Zenonowi Marcinowskiemu za podsunięcie pomysłu oraz Radzie Rodziców za finansowe  wsparcie.
tekst: Olaf Stumski- Samorząd Uczniowski,
fot. Maciej Laskowski