Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

We wtorek 07 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Mamy Niepodległą”. Od uczestników wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna (fotografie, obrazy itd. źródłowa (fragmenty meldunków, odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski  z lat 1914 – 1923. Ze względu na indywidualną formułę konkursu wcześniej odbyły się ogólnoszkolne eliminacje, które wyłoniły 7 uczestników wtorkowego finału.

W jury obok nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca, zasiadł także przedstawiciel samorządu szkolnego Maciej Zera z kl. II c i opiekun samorządu szkolnego p. Dorota Twarowska.  Po półtoragodzinnej  rywalizacji uczestnicy zajęli następujące miejsca:

1 miejsce Krystian Kaźmierczak – klasa II A
2 miejsce Michał  Lubiejewski – klasa II A
3 miejsce Jakub Kuberacki – klasa II D
4 miejsce Jakub Weber  – klasa III G
5 miejsce „ex aequo” Daria Mazur  z klasy III G i Szymon Pierog z klasy I B,
którzy zdobyli tę samą ilość punktów.

Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi, a zdobywcy czterech pierwszych miejsc również pamiątkowymi pucharami. Nagrody ufundowane przez radę rodziców, na uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości 10 listopada, wręczył prezes Oddziału Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP Julian Michaś i honorowy prezes Oddziału Pomorskiego ZP RP Arkadiusz Ordyniec.
Leszek Sobieraj