Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

 

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców 
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

 

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

 

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

 

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

     Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

W dniach od 7 do14 listopada po raz 23. mieliśmy przyjemność gościć w szkole i w naszych domach kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionego gimnazjum EMA Bonn wraz z ich dwiema opiekunkami. Pierwszego dnia, po nocnych trudach podróży (trzygodzinne opóźnienie lotu), wszyscy w bardzo dobrych nastrojach pojawili się w szkole...

 

w celu integracji całej grupy i  poznania szkoły. 

 

 

 

Następnie udaliśmy się do centrum Gdyni, aby odwiedzić najładniejsze jej zakątki, mając za przewodników uczniów naszej szkoły. Kolejne dni to wizyty kolejno – w Sztutowie, Gdańsku i Sopocie. Zwłaszcza ta pierwsza wycieczka była trudnym, ale ważnym punktem naszego programu. 
Ponieważ goście z Bonn przyjechali do nas w okresie, gdy obchodziliśmy nasze święto narodowe - 11 listopada - wzięliśmy wspólnie udział w Paradzie niepodległości. Było to dla nich ciekawe przeżycie tym bardziej, że w Niemczech w tym samym dniu  - 11.11 o godzinie 11.11 - hucznie rozpoczyna się karnawał, który trwa aż do środy popielcowej. 


Oczywiście wymiana to jednak nie tylko zwiedzanie. W naszym programie znalazło się również miejsce na spacery po plaży, kręgielnię, wspólne wyjścia do kawiarni, pracę nad projektami i wiele innych rzeczy, które nasi uczniowie zaproponowali swoim partnerom w ramach wolnego czasu.

 

Przedostatniego dnia, w poniedziałek, spotkaliśmy się wszyscy wraz z rodzicami, bez których nasza wymiana nie mogłaby się odbyć i którym bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować, na spotkaniu podsumowującym naszą  wymianę. Przy przysłowiowej  kawie i ciastku uczniowie przedstawili efekty projektów, nad którymi pracowali i które dostarczyły nam wiele radości.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie pozwoliło po raz kolejny na zacieśnienie współpracy między naszymi szkołami i dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń biorącej w nich udział młodzieży, o czym niech świadczą ich wypowiedzi:

 Emilia: Der Austausch war sehr lustig und eine tolle Erfahrung fürs Leben.
(Wymiana była wspaniałym doświadczeniem na całe życie.)

 Janet: Der Austausch war toll. Alle waren sehr nett und wir hatten viel Spaß. 
(Wymiana była wspaniała. Wszyscy byli bardzo mili I dobrze sie bawili.)

 

Anna: Der Austausch und die Ausflüge waren eine tolle Erfahrung. 
(Wymiana i  wycieczki były świetnym doświadczeniem.)

 

Pauline: Es war eine unvergessliche Erfahrung.Wir hatten so viel Spaß und haben viel viel erlebt. 
(To było niezapomniane doswiadczenie. Świetnie bawiliśmy się i wiele przeżyliśmy.)

 Monika: Wymiana polsko-niemiecka w naszej szkole była świetną przygodą. Poznałam wspaniałych ludzi, a także ich kulturę. Mam nadzieję, że w Bonn przeżyję kolejną wspaniałą przygodę.