Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

w IX LO odbędzie się w środę 19 czerwca o  godzinie 10.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

19 czerwca w środę o g. 9.00

w Kościele p.w.Matki Bożej Bolesnej w Orłowie, ul. Zawackiego 4

03.10 w naszej szkole zostały zorganizowane obchody europejskiego dnia języków obcych pod hasłem ,,Języki kultur, kultury języków’’.

Klasy pierwsze miały za zadanie przygotowanie prezentacji i trójwymiarowej inscenizacji na temat przydzielonego kraju. Mogliśmy poznać ciekawostki i zwyczaje: Francji, Irlandii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Włoch i Chorwacji. Ponadto zmagaliśmy się z wymawianiem łamańców językowych w różnych językach. Trzeba również wspomnieć, że mieliśmy szanse poznać m.in.: Szefa włoskiej mafii, Leonarda da Vinci oraz zespół ABBA (w nieco powiększonym składzie). Jeszcze raz gratulujemy wszystkim klasom, a w szczególności klasie Ib, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami. Dziękujemy naszym nauczycielom języków obcych za organizacje i wspieranie uczniów w przygotowaniach oraz dziewczynom z klasy drugiej za przybliżenie nam kultury kaszubskiej.

Rozalia Pijor Iefoto: Kajetan Kołodziejski Ie