Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczyście zakończył się rok szkolny 2025/2026. Pani Dyrektor Agnieszka Jowsa podziękowała całej społeczności szkolnej – uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom – za zaangażowanie, życzliwość i dobrą współpracę przez cały rok. Szczególnym momentem uroczystości było pożegnanie Pana Leszka Sobieraja, który po wielu latach oddanej i sumiennej pracy odszedł na zasłużoną emeryturę. 

Czytaj więcej »

Wycieczka do Szkocji – wyprawa śladami tajemnic, historii i zapierającej dech w piersiach przyrody

Za nami pełna wrażeń wyprawa śladami tajemnic, historii i zapierającej dech w piersiach przyrody – wycieczka do Szkocji. Przygodę rozpoczęliśmy od krótkiej wizyty w Amsterdamie, skąd ruszyliśmy w dalszą drogę na północ, gotowi na spotkanie z celtycką kulturą. Pierwszymi punktami były dwa najważniejsze szkockie miasta. W Edynburgu podziwialiśmy monumentalną architekturę

Czytaj więcej »

Maria Kozłowska z klasy 3g Laureatką I nagrody w XXVII Konkursie najlepszego ucznia – biologa Województwa Pomorskiego

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica klasy 3g Marysia Kozłowska uzyskała tytuł Laureatki I nagrody w XXVII Konkursie im. Małgorzaty Dominiak dla najlepszego ucznia – biologa z Liceów Ogólnokształcących Województwa Pomorskiego w 2026 roku. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Ten kolejny

Czytaj więcej »

Spotkanie z niemiecką literaturą „Literatura Zgliszczy”

Pod koniec maja odbyło się spotkanie poświęcone niemieckiej literaturze powojennej, zwanej „literaturą zgliszczy” (Trümmerliteratur). W wydarzeniu uczestniczyła grupa uczniów klas 1–3 zainteresowanych językiem niemieckim, literaturą oraz historią XX wieku. Punktem wyjścia do naszych rozważań była twórczość Wolfganga Borcherta – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu. Pisarz, należący do pokolenia naznaczonego

Czytaj więcej »

Opis 1

Opis 1

Opis 1

Opis 1

Opis 1

Opis 1