Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W środę 26.09.2019 gościliśmy w szkole dwoje naszych absolwentów: Natalię Dargę i Filipa Wereszczyńskiego, którzy spotkali się z  uczniami klas pierwszych, aby podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami zdobytymi dzięki znajomości języka niemieckiego. Filip pracował w czasie wakacji w Niemczech, a Natalia jest zatrudniona obecnie w niemieckiej firmie Bayer w Gdańsku.

Poniżej link do prezentacji " Jak uczyć się języka niemieckiego

Oboje opowiedzieli nam o tym, jak uczyli się niemieckiego, o swoich „językowych wzlotach i upadkach” oraz o tym, jakie możliwości otworzyły się przed nimi dzięki znajomości tego języka. Konkluzja była jedna: chcąc znaleźć w przyszłości ciekawą i dobrze płatną pracę należy często wykazać się znajomością innego języka niż tylko angielski. Tym językiem w Trójmieście jest najczęściej niemiecki.

W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali również prezentacji nt. ”Jak uczyć się języka niemieckiego”, którą można pobrać z naszej strony. Oprócz wskazówek dotyczących technik uczenia się języka obcego, znajdują się w niej również nazwy aplikacji, stron internetowych, tytuły niemieckich filmów i seriali pomocnych w nauce. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoliło uczniom dostrzec walory języka niemieckiego z perspektywy jego atrakcyjności w życiu.