Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W środę 09.10. byliśmy na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie w sali teatralnej odbył się spektakl teatru Dittchenbühne z Niemiec pt. „ Der Schimmelreiter” ("Jeździec na siwym koniu"), według noweli Thodora Storma. Sztuka, wystawiona w języku niemieckim,  wiernie odzwierciedlała epokę, wprowadzała widza w mroczny świat, tworzony przez  różne osobowości.

Mogliśmy zaobserwować samotną walkę,  jaką człowiek toczy z przyrodą i bezsilność wobec podszytych nienawiścią decyzji. Uczniowie wzbogacili swoje umiejętności językowe, prawie 2 godziny słuchali ze zrozumieniem wartkich dialogów, przeplatanych  oryginalnymi fryzyjskimi pieśniami.
Sylwia Ratajczyk, Ewa Mironiuk