Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

5 listopada na terenie Zespołu Pałacowo Dworskiego na Kolibkach odbył się sztafetowy Międzyszkolny Bieg Niepodległości, w którym brali dział uczniowie klas pierwszych IX Liceum Ogólnokształcącego oraz zaprzyjaźnione gdyńskie szkoły: VI LO i Szkoła Podstawowa nr 8. W biegu wzięło udział 14 sztafet, z czego 12 tworzyli uczniowie naszej szkoły.

Pomimo niesprzyjającej początkowo pogody, udało nam się w pełni przeprowadzić te zawody we wspaniałej atmosferze i przy cudownym dopingu licznie zgromadzonej publiczności.

Trasa była trudna i bardzo wymagająca, jednak waleczność jaką pokazali uczniowie podczas biegu była imponująca. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a szkoły puchar za uczestnictwo w tym biegu. Pierwsza na metę wbiegła sztafeta VI LO wygrywając nieznacznie sportową rywalizację ze sztafetą IX LO - klasą 1C2, ale zwycięzcami byli wszyscy startujący w tym biegu. Przez cały czas trwania biegu, na każdego czekał bufet z wodą, gorącą herbatą i kawą oraz słodki poczęstunek. Wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację i przebieg tej imprezy serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że wyniesione wrażenia i związane z nią emocje były pozytywne i radosne. Głównym organizatorem Biegu Niepodległości byli nauczyciele wychowania fizycznego naszego liceum.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Foto: Karolina Ptaszyńska 1E2