W dniu 13.03.2020 dwie grupy uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką pani Katarzyny Pucyło i pani Doroty Twarowskiej reprezentowały naszą szkołę w półfinałach programu Młody Lean Leader, zorganizowanych w tym roku zdalnie. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Jedna z drużyn z naszej szkołę znalazła się wśród 15 najlepszych i awansowała do ogólnopolskiego finału. Przed nami praca w 3 etapie programu- współpraca z firmą oraz przygotowanie występu artystycznego. Cieszymy się, że pomimo trudnych warunków pracy w edukacji zdalnej, nie poddaliśmy się i zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności.

Program Młody Lean Leader to projekt przygotowany przez praktyków biznesu we współpracy z nauczycielami, który ma na celu rozwijanie wśród młodzieży uniwersalnych kompetencji Lean Thinking, poszukiwanych przez najlepszych pracodawców. Metoda Lean Thinking opiera się na koncepcji Kaizen, czyli na sposobie zarządzania projektami wprowadzonej w firmie Toyota i obecnie wykorzystywanej w największych światowych przedsiębiorstwach.

Trzymajcie za nas kciuki!

Zwycięską drużynę tworzą uczniowie klasy 2D1:

Amelia Bożyk, Ralf Engel, Jagoda Kiedrowska, Wojciech Ławrynowicz, Cezary Matuszewski, Wiktoria Menderska, Rozalia Kata, Natalia Semmerling, Iga Stępka, Zuzanna Rucińska

Opiekunki:

Katarzyna Pucyło, Dorota Twarowska