obejrzysz filmik - zrozumiesz 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia zwykle odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami. W tym roku będzie ich zapewne mniej, a większość przeniesiona zostanie do sieci.

 

 

 

A my - zamiast historii, wyjaśnień, dlaczego akurat 23 kwietnia, czym są prawa autorskie itp. proponujemy obejrzenie przewrotnej kampanii czytelniczej w wykonaniu „znanych i lubianych” "Czytaj! Zobacz więcej" (nieważne, że z 2012 r. ważne, że jest nieustannie „na czasie”)

 

https://www.youtube.com/watch?v=KhrCozn5mi0

 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, 23 kwietnia w szkole brak uczniów, jest przeraźliwie pusto. Optymistycznie dodajmy- wszyscy czytają w domu….Kiedyś popularne było hasło „Książka – najlepszym przyjacielem człowieka”. Dla niektórych jest tak i dzisiaj. Pomyślmy, jak pięknie byłoby, gdyby dla większości stała się chociaż dobrym znajomym, z którym przyjemnie jest spędzić choć pół godziny dziennie, odkrywać nowe, przeżywać nieznane, wyobrażać sobie ….eh, pomarzyć

Pozdrawiam  wszystkich obecnych i potencjalnych Czytelników wprost ze szkolnej biblioteki.

Barbara Buller

 

a tutaj wersja nieocenzurowana "Czytaj! Zobacz więcej" 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CatLpOUHwmE

 

 A ostatnie zdanie tej wersji -BEZCENNE

 

 

Jeszcze jeden filmik "Nie  czytaj 2"

 

 

I niech Was nie zwiedzie czterdziestosekundowy śmiech - filmik trwa minutę

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=an8GusN0lTM