30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

 

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!
 

W dniach 26.02 - 04.03.2022 r., odbył się kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus – Let's Help Our Precious Planet. Uczestniczkami z naszej szkoły były: Agata Rozmarynowska, Martyna Knap, Ania Sałata i Nikola Szczepaniak. Tym razem, wraz ze szkołami z Turcji i Portugalii, odwiedziliśmy Węgry. Początkowo zwiedziliśmy przepiękną stolicę Budapeszt, następnie udaliśmy się do miasta Szeghalom, aby poznać naszych partnerów z Węgier. Tematem przewodnim projektu jest ochrona naszej cennej planety. W naszym ośrodku - Vidra Tanya odbywały się warsztaty związane z tym tematem.

 

Foto: Katarzyna Skibowska-Bąkała

 

Pierwszym zadaniem było Icebreaking, czyli poznanie się. Tworzyliśmy filmy oraz plakaty promujące ekologiczny tryb życia. Podszkoliło to nasz język angielski, oraz pozwoliło nam się otworzyć. Węgierscy uczniowie pokazali nam swoje miasto oraz szkołę. Mieliśmy okazję poznać kuchnię węgierską - skosztowałyśmy ich tradycyjnych potraw.

Następnie zwiedziliśmy centrum ekologiczne, gdzie na zakończenie wizyty obejrzeliśmy film 3D na temat cudownej i dzikiej przyrody Węgier. Po tym czekała nas wycieczka autokarowa do parku narodowego i do uniwersyteckiego miasta Debreczyn. W międzyczasie odwiedziliśmy sławną, największą na Węgrzech stadninę koni, gdzie dowiedzieliśmy się dużo na temat ich trybu życia i treningów.

Na sam koniec odbyła się ceremonia wręczeniem certyfikatów, a po niej - międzynarodowa dyskoteka, na której każdy kraj zaprezentował swoją muzykę oraz tańce.

Dzięki temu wyjazdowi pokonaliśmy barierę językową, poznaliśmy wspaniałych ludzi oraz ich kultury. Co najważniejsze, udało nam się zadbać o naszą planetę i otworzyć umysł na nowe rozwiązania problemów.

Przez cały wyjazd opiekowały się nami niezastąpione nauczycielki – panie Krystyna Nowicka-Nozdryń oraz Katarzyna Skibowska-Bąkała.

 

Autorkami tekstu są Martyna Knap i Agata Rozmarynowska.

 

 

Spotkanie u wójta/burmistrza Szeghalomu, foto: Americo Jones (Portugalia)

 

 

 

 

Uniwersytet w Debreczynie, foto: Agata Rozmarynowska

 

 

 

 

Foto: archiwum własne Agata Rozmarynowska

 

 

 

 

 

Foto: Krystyna Nowicka-Nozdryń

 

 

 

 

 

Foto: Katarzyna Skibowska-Bąkała

 

 

 

 

 

Foto: Agata Rozmarynowska

 

 

 

 

 

 


Foto: Krystyna Nowicka-Nozdryń

 

 

 

 

Foto: Agata Rozmarynowska

 

 

 

 

Foto: Krystyna Nowicka-Nozdryń

 

 

 

 

 

 

Impreza pożegnalna, foto: Katarzyna Skibowska-Bąkała

 

 

 

 

Foto: Agata Rozmarynowska