30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

Dzień 7 kwietnia w naszej szkole zakończyliśmy Popołudniem z Poezją i Piosenką w językach obcych. Już po raz czwarty uczniowie IX LO mogli zaprezentować społeczności szkolnej swoje talenty muzyczne i recytatorskie w kameralnej atmosferze. Młodzież zaśpiewała piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Usłyszeliśmy przebój Eltona Johna w wykonaniu Artura Blanika z klasy 2E, po piosenkę Lady Gagi sięgnęła Karina Gęsicka z klasy 2E, Utwór Taylor Swift wybrała Julia Schubert z klasy 3E1, a Indili Hanna Kowalkowska z klasy 1 E. Piosenkę niemiecką autorstwa Petera Meffaya zaśpiewała Amelia Kowal z klasy IA. Na klarnecie pięknie zagrała Kalina Twarowska z klasy 1 E.

Wysłuchaliśmy również wielu wierszy recytowanych w języku angielskim, niemieckim i francuskim, a także ukraińskim.

Specjalnie wybrane na ten trudny czas piosenki i utwory poetyckie o miłości, przyjażni i nadziei na lepsze jutro pozwoliły wszystkim zgromadzonym na chwilę ucieczki od zgiełku niespokojnego obecnie świata, jak również na chwilę refleksji i zadumy. Jeszcze raz dziękujemy wykonawcom za udział w tym pięknym szkolnym wydarzeniu i każdemu z osobna gratulujemy wspaniałego występu.

Dziękujemy również Radzie Rodziców przy IX LO za wsparcie finansowe i wszystkim uczennicom i uczniom za wszelką pomoc w zorganizowaniu Popołudnia z Poezją i Piosenką. Szczególne podziękowanie składamy pani Magdalenie Selonce za przepiękną oprawę plastyczną całego wydarzenia, Maciejowi Müllerowi i Emrysowi Kot z klasy 3E1 za profesjonalną obsługę techniczną, uczniom z klasy 3B1 za słodki poczęstunek oraz Angelice Kreft i Piotrowi Frischke z klasy 3A1 za scenariusz i poprowadzenie imprezy.

Pani Dyrektor, Wiesława Krysztofowicz, która uświetniła wydarzenie swoją obecnością, skierowała na początku kilka słów do występującej młodzieży, a na koniec pogratulowała każdemu, wręczając drobne upominki.

Przygotowaniem imprezy i nadzorem merytorycznym zajęły się panie: Krystyna Nowicka-Nozdryń (język francuski i hiszpański), Katarzyna Nozdrzykowska (język angielski) Edyta Delekta (język niemiecki).

Tekst - K. Nozdrzykowska

Zdjęcia - archiwum prywatne