30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

W czwartek 28 kwietnia, w związku ze zbliżającą się 231 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbył się konkurs historyczny pt. „Witaj majowa Jutrzenko”. Od uczestników konkursu wymagana była znajomość faktograficzna (daty, postacie historyczne, miejsca itd.), ikonograficzna / fotografie, obrazy itd./ źródłowa  (fragmenty odezw, manifestów itd.) oraz kartograficzna (mapy) historii Polski z lat 1788 - 1792.  Przeprowadzone wcześniej ogólnoszkolne eliminacje wyłoniły najlepszych sześciu uczniów.

W jury obok nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca,  zasiedli p. wicedyrektor Krzysztof Brodziński i przewodniczący samorządu szkolnego Roberto Jaszczołd  z klasy 3C1.Po zaciętej godzinnej rywalizacji uczestnicy zajęli następujące miejsca:

I miejsce Kamil Pietrzak – klasa 3 F1

II miejsce Taisiia  Taranova – klasa 2 E