30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

 

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!
 

W podniosłej, ale i pełnej radości atmosferze przebiegała ceremonia zakończenia nauki w IX Liceum Ogólnokształcącym dla 203 tegorocznych abiturientów ostatniego rocznika uczęszczającego wcześniej do gimnazjum. Myślą przewodnią uroczystości pożegnania maturzystów rocznika 2022 były słowa: ,,Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe…”

Słowa zachęty do odważnego i rozumnego wkraczania w dorosłość skierowała do wszystkich abiturientów Dyrektor Pani Wiesława Krysztofowicz, dziękując jednocześnie za twórczy udział trzecioklasistów w życiu „Dziewiątki”.

 

 

 

 

 

 

Stanisław  Starosta - najwyższa średnia ocen -wpis do Złotej Księgi Absolwentów

 

 

Wyrazem uznania były świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz dyplomy… Długo trwało wyczytywane nazwisk najlepszych z najlepszych, (co wychowawcy czynili z wyraźną dumą), bo i wyróżnionych było bardzo wielu. Swoje wyrazy wsparcia abiturientom przekazali Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Tokarska oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Roberto Jaszczołd.

Ważnym akcentem było dokonanie wpisu do Złotej Księgi Absolwentów przez Stanisława Starostę z klasy IIIC2, który z rąk Pani Moniki Tokarskiej odebrał nagrodę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców dla ucznia z najwyższą średnią ocen.

 

 

 

Nagrodę ,,Lidera działań społecznych i obywatelskich”

za trzyletnią pracę i pomoc na rzecz społeczności szkolnej

otrzymał absolwent klasy 3D2 Hubert Czajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość wspaniale ubarwiły występy uczennic Eweliny Sochy, Marceliny Gruchały, Oli Pilarskiej z klasy 3E2, Kariny Gęsickiej z klasy 2E, Aleksandry Śmiech z klasy 1B oraz Kaliny Twarowskiej z klasy 1E, które pod kierunkiem Pani Doroty Twarowskiej wprowadziły wszystkich we właściwy nastrój pożegnania ze szkołą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potem już tylko ostatnie podziękowania, kwiaty, uśmiechy i ostatnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

Zaczął się maj - teraz już TYLKO matura i … dorosłe życie. Pomyślności

 

Tekst i foto  Marcin Góralski