Rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych IX Liceum zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami 29 sierpnia o godzinie 17.00

spotkanie odbedzie się w auli szkoły

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

w dniu 1 września 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczynamy apelem na dziedzińcu szkoły

o godzinie 9.00 apel dla klas : TRZECICH i CZWARTYCH

o godzinie 10.00 apel dla klas: PIERWSZYCH  i  DRUGICH

30 LAT MINĘŁO... JAK JEDEN DZIEŃ?

Miło nam przedstawić spot promocyjno-rocznicowy pt. "30 sekund na 30 lat".

Wykonanie: Karolina Ptaszyńska z klasy 3 E2 (fotografie), Maciej Muller z klasy 3 E1 (zdjęcia filmowe, montaż)
Na obchody 30-lecia naszego liceum zapraszamy w czerwcu!

Uroczysty wystrój Szkoły  w dniu  Jubileuszu został pięknie dopełniony przez obrazy Jolanty Krause, która zanim całkowicie oddała się sztuce i pasji tworzenia,  pracowała przez kilka lat w IX LO jako nauczycielka historii.

"Jolanta Krause- absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego   i Akademii Sztuk Pięknych wGdańsku (dyplom z  wyróżnieniem). Tworzy w technice oleju i pastelu inspirując się malarstwem impresjonistów. Prace swoje prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Muzeum Miasta Gdyni, Galerii ZPAP w Gdańsku, Muzeum Muzyki i Piśmiennictwa w Wejherowie, Stacji Kultura w Rumi. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystów Rumskich "Pasjonat" i Koła Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni. W przeglądzie twórczości plastycznej "Chromy i achromy" "zorganizowanym pod patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka zdobyła I nagrodę za pracę"Zachód słońca- łąki w Chwarznie." W 2008 roku wyróżnienie za obraz "Staw wczesną wiosną" i w roku 2012  I  nagrodę za cykl "Łąki w Chwarznie".