Lista osób przyjętych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

spotkanie z rodzicami osób przyjętych do IX Liceum w Gdyni

odbędzie się 31 sierpnia (wtorek) o godzinie 17.00

ze względu na obostrzenia epidemiologiczne prosimy o przybycie jednego rodzica (opiekuna)

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas trzecich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 9.00

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  dla klas pierwszych i drugich

odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 10.30

informacja o podręcznikach obowiązujących w nowym roku szkolnym

znajduje się w zakładce "dla ucznia"

w przypadku zaistnienia wolnych miejsc   poinformujemy Państwa telefonicznie o przyjęciu kandydata w wyniku rekrutacji uzupełniającej, na podstawie złożonych wniosków o ponowne rozpatrzenie (formularz dostępny w zakładce rekrutacja)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie w szkole:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Rok 2014/2015 to czas dalszego zrównoważonego rozwoju liceum.

Nieustannie pracujemy nad osiąganiem coraz lepszych wyników w nauce, nie zapominając o rozwoju tężyzny fizycznej, swoich pasji i zainteresowań.

Mnożą się osiągnięcia sportowe – tradycyjnie już sięgamy po medale w piłce siatkowej dziewcząt - srebro w Turnieju im. Brzeskiego i chłopców – brąz w Mistrzostwach Gdyni w Piłce Siatkowej szkół ponadgimnazjalnych w roku 2014 i 2015.

Mamy świetnych pływaków takich jak Bartosz Ogórek, osiągający wspaniałe wyniki, silne dziewczyny jak Dominika Szcząchor,  bezkonkurencyjna w siłowaniu na rękę.

Możemy pochwalić się bardzo dobrymi drużynami, startującymi w  Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym i wracającymi z trofeami w postaci pucharów za I i II miejsce.

Młodzież bardzo angażuje się w projekty edukacyjne, organizowane przez nauczycieli różnych przedmiotów; Debaty oksfordzkie, Tydzień Równości, nieustannie wspaniały wolontariat, ambitne projekty filmowe, efektywna praca Samorządu Uczniowskiego, współpraca z portalem Młoda Gdynia – tym żyje szkoła…

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykle ważnej dla społeczności Liceum, kwestii. Po 23 latach pełnienia funkcji dyrektora odeszła na emeryturę, jedyna jak dotąd dyrektorka Dziewiątki Pani Alina Mroczkowska. Rok szkolny 2014/2015 jest pierwszym pod nowymi rządami. Od września 2014r stanowisko dyrektora IX Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego objęła Pani Wiesława Krysztofowicz.

Zainteresowanych fotorelacjami oraz dokładniejszymi informacjami na temat wszystkiego, co było ważne w „Dziewiątce” w roku 2014/2015 odsyłamy do „Osiągnięć i sukcesów” oraz „Wydarzeń i konkursów”.